Авіа

ПАЛОМНИЦТВО ДО ГРУЗІЇ

Ви відвідаєте головні святині в Тбілісі та Батумі, проїдете військово-грузинською дорогою Казбег, потрапите в печерні монастирі Давид Гареджі, побуваєте в стародавнім місті Мцхета, яке називають “Другим Єрусалимом”, прикладетесь до мощей старця Гавриїла (Ургебадзе) та святої рівноапостольної Ніно, зануритесь у цілющу купіль, а також почуєте Службу Божу арамейською мовою в Старо-Кандському монастирі Тринадцяти ассірійських отців.

Програма туру

Програма

1 день

08:35 - Виліт з Києва.
12:15 - Приліт у Тбілісі (Грузія).

Трансфер у готель. Поселення групи. Вільний час.

Екскурсія по Тбілісі.

Фантастичне місто Тбілісі, яке гордо зберегло свої традиції до сьогодні, яке радо приймає гостей та не випускає зі своїх обіймів. Старе місто вразить Вас колоритом, а храми духовністю.

Ви побачите:

 • міст Миру — сучасна архітектура міста, який вже став візитівкою;
 • Фортецю Нарікала — згадки про яку збереглися ще з часів Візантії;
 • район сіркових бань Абанотубані - місце, де, згідно легенди, зародилося місто Тбілісі;
 • Цмінда Самеба, або собор Святої Трійці — головний собор Грузинської Православної Церкви, який входить до трійки наймасштабніших у світі;
 • Метехі - історичний район Тбілісі, розташований на високій скелі над берегом річки Кури;
 • Сіоні (Успенський собор) - одне з найвідоміших архітектурних споруд в Старому місті Тбілісі, де зберігається хрест Святої Ніни виготовлений з лози.

Ночівля.

2 день

Сніданок.

У цей день нас чекають незабутні враження. Ми відвідаємо Давид Гареджі - комплекс печерних монастирів VI століття, які сьогодні мають статус лаври.

Наступна зупинка в Сігнагі - невелике містечко з затишними колоритними вуличками, традиційними грузинськими балкончиками і чудовою грузинською кухнею. Приголомшливий вид на Алазанську долину і снігові вершини гір - перше, що вражає відвідувача. Недарма багато молодят вибирають саме його для святкового дня і медового місяця. В силу цієї популярності у закоханих, Сігнагі отримав своє другу і справжню назву - місто Любові.

Обід в Сігнагі (додаткова оплата).

Після обіду ми поїдемо у східну частину країни - Кахетію і на крутому схилі біля підніжжя Кавказьких гір, серед високих кипарисів відвідаємо монастир Бодбе. Це одне з найбільш шанованих і святих місць Грузії, тут покояться мощі просвітительки Грузії святої рівноапостольної Ніни. У монастирі зберігається чудотворна ікона Іверської Божої Матері, яка зціляє від душевних мук і тілесних недуг. Ми пройдемо близько 700 сходинок вниз, щоб потрапити до Джерела Святої Ніно і зануримось у святу цілющу купель.

Повернення у Тбілісі. Ночівля.

3 день

Сніданок.

Відвідування Мцхети. Мцхета розташована на берегах злиття двох гірських рік - Арагві і Кури на невисокій річковий терасі, в оточенні величних гірських вершин. Давня столиця Грузії - святе місце для кожного грузина. Такої кількості святих і культових місць, як в Мцхеті, розташованій в 20 км від Тбілісі, немає більше в усій Грузії. За це стародавнє місто називають «Другим Єрусалимом». Саме сюди принесла благу звістку свята Ніно, тут зберігається одна з найбільших святинь християнського світу - Хітон Господній. Цим же пояснюється статус Мцхета, як святого місця, куди стікаються християнські паломники і туристи з усього світу. Головні об'єкти, що приваблюють туристів і паломників: собор Светіцховелі ХI ст., один з найдавніших і шанованих храмів - і старовинний мальовничий монастир Джварі (VI-VII ст.), - унікальні і вражаючі зразки релігійної архітектури середньовічного Кавказу. Це місто-музей, включено ЮНЕСКО в список культурної спадщини людства з 1994 року.

Обід (за додаткову плату).

Після обіду ми відвідаємо Монастир Самтавро — Преображенська церква та жіночий монастир святої Ніно. Це одна з найбільших християнських церков, де у нас буде можливість прикластись до мощів старця Гавриїла (Ургебадзе), там також знаходиться могила святих царів Міріана та Нани. Далі ми відправимось в Шіо-Мгвімський монастир, заснований преподобним Шіо, який знаходиться 9 км від міста Мцхета, високо в горах, на висоті 750 м над рівнем моря.

Повернення у Тбілісі. Ночівля.

4 день

Сніданок.

Казбег: військово-грузинська дорога. Під час цієї екскурсії ми поїдемо по військовій грузинській дорозі на північ. Військово-Грузинська дорога була головною дорогою, що з'єднує Грузію і Північний Кавказ. По маршруту ми ознайомимося з історичною провінцією Грузії Мтіулеті, батьківщиною хінкалі і відвідаємо чимало історичних пам'яток: Жінвальське водосховище - на річці Арагві, площа якого становить 11,5 км. Фортеця і Церква Ананурі - побудована в XVI - XVII столітті, розташована на Військово-грузинській дорозі в 70 км від Тбілісі. Раніше Ананурі служила головним опорним пунктом, форпостом оборони для арагвських Еріставі, правителів цього краю, які за допомогою цієї фортеці довгий час могли тримати оборону.

Гудаурі - панорамний майданчик "Дружба народів". Арка Дружби народів розташована трохи нижче Хрестового перевалу біля гірськолижного курорту Гудаурі. Тут одна з кращих панорам на гори Кавказу. Ми зробимо багато класних фото.

Хрестовий перевал - це одна з природних пам'яток Грузії. Він розташований на висоті 2395 м через Головний Кавказький хребет. Суворий Хрестовий перевал підкорить кожного своєю красою, а гостинний грузинський народ зустріне Вас з усією привітністю, ці місця не залишать нікого байдужим.

Гергетська Трійця — на схилі гори Казбег, серед засніжених хребтів, на висоті 2200 м. розташована старовинна грузинська церква Трійці XIV ст. Зараз це діюча церква, де постійно проводяться служби. Тут же розташований оглядовий майданчик, з якого відкривається вражаючий вид на гірські піки, що оточують її з усіх боків. Піший шлях до церкви від Степанцмінда і назад займе більше двох годин, але можна сюди дістатися і на джипі (за додаткову оплату 20 $ за одну машину 6-7 осіб).

Повернення у Тбілісі. Ночівля.

5 день

Сніданок. Виселення з готелю.

Сьогодні нас чекає незвичайний день. У нас буде можливість бути присутніми на службі Старо-Кандского монастиря Тринадцяти ассірійських отців. В цьому монастирі можна почути найдавнішу арамейську мову, якою розмовляли в Юдеї за часів Ісуса Христа і якою співає отець Серафим. Отець Серафим є одним з найпопулярніших духовних осіб Грузії. Так, під час недавнього візиту Папи Римського до Грузії, голос отця Серафима в храмі Светіцховелі у Мцхета не залишив нікого байдужим.

Після служби продовжуємо шлях в сторону західної Грузії і на Рікотському перевалі відвідаємо Монастир УБІС. З боку монастир виглядає нецікаво, маленький і майже закритий деревами, але він побудований ще в IX столітті в епоху Абхазького царства і має унікальні фрески XIV століття.

Продовжуємо дорогу до міста Кутаїсі. Це друге за величиною та третє по популярності місто в Грузії після Тбілісі та Батумі. Місто отримало свою назву від “куато”, що в перекладі означає “кам’янистий”. Одна з головних визначних пам'яток Кутаїсі - собор Успіння Пресвятої Богородиці, або як традиційно називається він в народі, храм Баграта. Це один з найдавніших храмів в країні, побудований в ХІ столітті царем Баграта III. Тут коронувався найвідоміший грузинський правитель давнини Давид Будівельник.

Поселення в готель. Ночівля.

6 день

Сніданок. Виселення з готелю.

В околицях Кутаїсі на мальовничій горі над річкою Цкалцітела (червона вода) розташована дуже давня пам'ятка Грузії - монастир Моцамета. Його друга назва - монастир Святих Давида і Костянтина Мхеідзе, мощі яких покояться в храмі. Кожен зможе прикластись до святих мощей і помолитись.

Переїзд в Батумі. Відвідування найвідоміших храмів Батумі:

 • Кафедральний Собор Пресвятої Богородиці (1903),
 • Церква Святої Варвари (1888),
 • Грецька Церква Святого Миколая (1865).
 • Також в Батумі до 1936 року існував собор Олександра Невського.

Поселення в готель. Ночівля.

7 день

Сніданок.

Відпочинок на морі!

Виселення з готетлю.
Трансфер в аеропорт.
14:25 — Виліт у Львів.
16:10 — Приліт у Львів. 

Вагаєтесь? Тоді, дивіться відео про відпочинок в Грузії ;)

У вартість входить
 • транспортне обслуговування по маршруту на території Грузії;
 • розміщення в готелях (двомісне, тримісне розміщення);
 • послуги професійних гідів;
 • усі екскурсії вказані в програмі;
 • усі вхідні квитки вказані в програмі;
 • супровід керівника групи;
 • приємні сюрпризи та несподіванки.
Додатково оплачується
 • авіапереліт Київ-Тбілісі, Батумі-Львів від 200 євро (квиток без багажу), від 240 євро (квиток з багажем);
 • медичне страхування на період подорожі від 133 грн;
 • обіди по 13 євро/особа;
 • ПЛР-тестування у Грузії 100 ларі (орієнтовно 27 євро/особа), крім дітей віком до 10 років;
 • чайові водію та гіду.