Охридський бісер - королівський сувенір.
Охрид - колоритне курортне містечко в Македонії, яке зручно розташувалось на березі найбільшого озера у Європі. Затишне місто з старовинними монастирями, численними храмами та мечетями випромінює душевну гармонію і своїм архітектурним калейдоскопом нагадує крихітний Стамбул.
На схилах живописного Охридського озера серед соснових лісів височіє древня фортеця Самуїла. Крізь століття збереглись унікальні залишки римських руїн і головний історичний артефакт - Еллінський амфітеатр, який уже більше 1000 років додає місту зворушливої містичності. Охрид - наче старовинна скринька з блискучими перлинами і екзотичними скарбами з античних часів.
Одна з таких перлин – знаменитий Охридський бісер. Для туристів – це розкішний сувенір, а для місцевих жителів Охридський бісер – це справжня національна гордість з королівським шармом. Прикраси з такого бісеру для особливих урочистих зустрічей є у англійської королеви та голландської принцеси. Їх носять королева Швеції та французька кінозірка Жульєт Бінош.
Все почалось, ще дуже давно, коли шляхетні родини місцевих умільців Talev і Filev за секретними старовинними технологіями почали виготовляти фантастичний за красою Охридський бісер з дивовижним перламутровим блиском.
Мандруючи по старому, на вигляд майже середньовічному, місту погляд завжди заворожують вишукані вітрини магазинів, де виблискують прикраси з Охридського бісеру: королівські намиста, дивовижні браслети, елегантні сережки, філігранні шпильки та інші ювелірні вироби, які оздоблені унікальним бісером. В таких магазинах продавці завзято і з гордістю розповідають про всі тонкощі їх виробництва.
Основою для виготовлення Охридського бісеру є кульки виточені з мушлі. Ці кульки майстерно в кілька шарів покривають секретною перламутровою емаллю, виготовленої з луски дрібнесенької рибки Plasica, яка водиться тільки в Охридському озері. І найбільша таємниця приховується саме у технології виготовлення цієї емульсії, яку бережно зберігають місцеві ювелірні майстри вже більше століття.
Ще одна особливість Охридського бісеру - він є абсолютно круглим, гладеньким і теплим на дотик. Тому носити, зроблені з винятковою ретельністю і за спеціальною технологією прикраси - одне задоволення. Такі прикраси красиві, мають високу якість і ніколи не тьмяніють. Королівські прикраси з бісеру - «блискучий» витвір мистецтва і є справжнім брендом від місцевих майстрів.
Зачаровані сяючим переливом таких розкішних прикрас, туристам дуже важко встояти від спокуси купити хоча б якусь маленьку гламурну дрібничку з Охридського бісеру, де на золотій застібці буде клеймо з іменним гербом від шляхетної династії майстрів Talev або Filev. Прикраси з Охридського бісеру «на сувенір» – вершина жіночої радості ;)
Молодим дівчатам підходять витончені намиста, які підкреслюють ніжність і молодість. Також, на сувенір можна придбати мистецькі блузки, оздоблені Охридським бісером і вишиті незвичними орнаментами. Жінкам краще пасують пишні кольє і масивні кулони, які в поєднанні з святковою вечірньою сукнею підкреслять витончений смак.
Охридський бісер - королівський подарунок!
Будьте завжди особливо красивими :)