Егер - Долина Красунь

Крафтові вина Угорщини – сувенір з «Долини Красунь»

В околицях Егера місцеві винороби уже століттями прославляють Угорщину своїм витонченим і смачним вином. Саме в Егері проходить міжнародний фестиваль вина, присвячений покровителю усіх місцевих виноробів - Святому Донату. І щороку крафтове вино «Бича Кров» отримує високі оцінки та відзнаки від європейських експертів.

Наближаючись до термального курорту Егер, завжди милуєшся мальовничій природі. Розташоване між горами маленьке містечко потопає у виноградниках. Уздовж дороги, в долині і на схилах гори - всюди пахучі виноградники. Масивні гори створюють сприятливий  мікроклімат для вирощування особливих сортів винограду. Це і є головний секрет виробництва якісного угорського вина з XV століття.

Але усіх туристів чомусь притягує не природа, а легендарний куточок біля підніжжя гори - «Долина Красунь». Колоритне популярне місце, так і манить шанувальників душевного напитку потрапити в обійми «Бахуса» і скуштувати ексклюзивні сорти егерських вин.

«Долина Красунь» нагадує казкову долину з мініатюрними хатинками, які розташовані одна біля одної і ніби виростають з гір. Їх тут на схилах пагорбів більше двох сотень. Деякі з них приваблюють незвичайним інтер'єром і перетворені у цікаві музеї виноробства з столітньою історією.  Кожен такий будиночок - це вхід у винний погріб місцевого виробника, де зберігаються винні запаси у дерев'яних бочках. Тут продають крафтове вино, зроблене з прекрасного винограду, вирощеного на сонячних схилах місцевих гір.

Коли потрапляєш у прохолодне тьмяне підземелля ніби опиняєшся у середньовіччі. На кам’яних стінах, які плавно переходять у стелю, горять «старовинні» ліхтарі. На дубових столах виблискують келихи, які чекають гостей, щоб наповнити їх спраглі душі гарним вином. «Долина Красунь» чудове місце для туристів, щоб з головою пірнути у місцевий колорит і весело провести час.

Традиційна розвага - це дегустація рідкісних вин. Саме час оцінити ароматний смак егерського вина і зануритись у солодку або напівсолодку ідилію. Зворушлива напівтемрява, мерехтять свічки на столі… Господар бадьоро виносить перший дзбанок з вином. Тонкою цівкою ллється вино у келихи, наповнюючи дегустаційний зал п’янким ароматом. Смакуючи насичений букет шляхетного напою, розумієш чому угорським винам присвячено так багато пісень і віршів. Традиційно угорці дуже щедрі і наливають у келихи від душі - по самі вінця. Тож уже після дегустації другого дзбанка хочеться заспівати ;)

В підвальних приміщеннях є винні дубові діжки у яких зберігаються сортові вина на продаж. Тож, після дегустації можна придбати егерського вина у будь-яких ємностях. Легендарне червоне сухе «Бича кров» (Egri Bikaver), ніжне біле сухе вино «Егерська Дівчина», червоне напівсолодке «Цвайнгер», мускатне напівсолодке «Отонель», червоне солодке десертне «Мелора», унікальне вино з примороженого винограду «Крижане», Rein Riesling, Chardonnay… Обов’язкова послідовність дегустації вина: сухе, напівсухе, напівсолодке, солодке. Усі з приємним пряним букетом. Одна пляшка вина смачніша за іншу ;)

Історію чому цей куточок на землі називається «Долина Красунь» можна і не розказувати. Уже усі самі здогадались ;) Ось послухайте найвідомішу легенду про вино «Бича Кров»… У далекі часи панування Османської Імперії турки взяли в облогу Егер. Ситуація вимагала героїчних дій і Іштван Добо наказав роздати своєму війську бочки з червоним вином – «для хоробрості». Усі пили прямо з бочки, аж стікало по вусах і бороді. І коли угорці пішли в останній бій з червоними від вина бородами, турецькі яничари вирішили, що це містичний напій «бича кров» зробила їх такими безстрашними, злякались і відступили. Угорська армія здобула велику перемогу!

В «Долина Красунь» літніми вечорами панує колоритна атмосфера. В зеленому парку запаморочливо пахне вишуканим вином і угорським гуляшем з характерним ароматом паприки. Звучить весела жива музика. Тихенько дзюрчить фонтанчик зі скульптурою дівчини, яка тисне ногами виноград. Кажуть раз на рік з кранів кам'яної бочки фонтану тече не джерельна вода, а справжнє вино ;)

Кому подобаються хороші вина - завітайте на кілька годин у «Долину Красунь» і обов’язково придбайте кілька пляшок егерського вина «Бича Кров».

«Egri Bikaver» – легендарний крафтовий сувенір з Угорщини.