English 
Туристична компанія Христофор-Тур
Life (063) 402 78 22
КиївСтар (096) 583 10 51
МТС (095) 269 01 51
Міський номер (032) 237 30 51

info@xt.lviv.ua
Туристична компанія
Христофор-Тур
Христофор-Тур
   


Раннє бронювання. Болгарія!

Венеція. Італія

Венеція

Венеція стоїть на сто двадцяти островах, які об’єднані між собою чотиристами мостами. Унікальне місце поєднання архітектури та природи у Європі. П’ятнадцять століть славної історії, наповненої яскравими подіями, хвилюють туристів і по цей день. Екскурсійні тури до Венеції захоплюючі та цікаві у будь-який час.

Перлина Адріатики - Венеція - це морська республіка, міст між Заходом і Сходом. І сьогодні Венеція являє собою витончену квітку цивілізації, яка виросла на родючій смужці між землею та водою. Заснували місто біженці поселень - Аквілей, Монселіче, Альтіно, які потерпали від нападів гунів. Вони осіли в затишній лагуні на острові Торчелло, де виник порт, а згодом острови лагуни увійшли до складу римсько-візантійської провінції.

Поступово венеціанські герцоги ставали все більш незалежними, а Орсо Іпаті ввів політичну систему, яка проіснувала тисячоліття. Відношення з Візантією спочатку були прекрасними, але потім погіршились. В 831 році венеціанські купці вивезли з Олександрії мощі Євангеліста Марка, а в 832 році для зберігання цієї святині в палаці дожей була збудована капела дожей, яка в подальшому стала знаменитою базилікою Святого Марка.

Ця епоха вирізнялась напруженою боротьбою Венеції за незалежність від Візантії. Але комерційні напрямки вели на Схід і їх морський флот верховодив в Адріатичному і Середземному морях. Як і Піза, Генуя, Венеція перетворилась у морську республіку, а з XI століття в базу походів хрестоносців. Вона розкинула велику мережу портів, налагодила інтенсивні торгівельні відносини з Єгиптом і з Азією. Кораблі республіки відпливали, завантажені тканинами, деревом, металами і повертались зі спеціями, зерном, коштовним камінням, барвниками і пахощами.


Екскурсійні тури. Венеція. Італія. Екскурсійні тури до Венеції. Італія.
Венеція. Італія
Венеція. Італія

На горизонті виник перший могутній конкурент - Генуезька республіка, інтереси якої дуже сильно перетинались з інтересами венеціанців. В цей же час, основним ворогом Венеції стала Імперія османів - головна політична сила на східних берегах Середземного моря. На суші достатньо проблем було від хижацьких та могутніх міланських правителів Вісконті. Однак, республіці вдалося успішно протистояти ворогам не без допомоги своєї стабільної політичної структури. На верхівці правлячої державної піраміди стояв дож, який мав найвищу владу, обмежену, правда, певними Радами: Великою Радою та Радою Десяти, де хазяйнувала місцева знать та заможні купці.

Тринадцяте століття було важким для Венеції: жахлива епідемія чуми забрала багато життів; Генуя відтісняла її на море; зростала турецька загроза (османці не один раз перемагали у військових сутичках). Чотирнадцяте століття, навпаки, стало свідком піднесення Венеції: республіка розширила свої середземноморські володіння навіть до Кіпру, а на Апеннінах підкорила собі Падую, Віченцу та Фріулі. Її небувала міць примусила Францію та Римський престол створити Кембрійську лігу, направлену проти Цариці морів. (Пізніше Папа Римський перейшов на сторону Венеції).

На островах в лагуні розквітало мистецтво. Культура Відродження, яка зародилась у Флоренції, дійшла до Венеції завдяки Л.Б.Альберті, Донателло та їх учням. Гармонійні ренесансні будівлі на берегах венеціанських каналів отримали нове архітектурне відображення. Були побудовані Скуола (братство) Сан Джованні Еванджеліста, Скуола Сан Марко, Палаццо Вендрамін, Палаццо Корнер-Спінеллі, церква дей Міраколі.

На початку XVI століття Сансовино збудував знамениту бібліотеку на п’яцце Сан Марко. В такому архітектурному оточенні великі живописці Тиціа, Тінторетто, Джорджоне творили свої шедеври з особливим венеціанським колоритом. Коли в XVII століття у справах намітився певний спад (втрата Кіпру і провідних позицій у торгівлі в Середземному морі, чергова епідемія чуми), мистецтво не втратило свого блиску. В цей час виникли церква делла Салюте, семінарія, таможня. Лонген також збудував прекрасні особняки на Великому каналі: палац Рецціоніко і Пезаро. Наступне XVIII століття стало свідком нового розквіту малярства - особливо виблискували Тьєполо, Лонгі, Каналето і Гварді, які залишили прекрасні портрети міста. Архітектура збагатилась особняками Грассі і Пізані, церквами дей Джезуаті і Сан Стає, не кажучи уже про театр ла Феніче, де вперше відбулись музичні вистави великих венеціанських композиторів - Бенедетто, Марчелло, Антоніо Вівальді і Луїджі Боккеріні.

Це мистецьке сяйво, однак, співпало з початком політичного та економічного занепаду Республіки. Біля Лепанто дві супердержави - Венеція та Туреччина - зійшлись в жахливій сутичці. Венеція, підтримана Філіпом II Іспанським і Папою Пієм V, виставила на море 200, озброєних галер проти 260 турецьких кораблів. Османський флот був знищений: противник втратив 30 тисяч вояків. Але ця перемога знекровила і сили венеціанців. Згодом вони втратили вплив на Кріт та Кіпр, а турки знову підкорили собі східні води Середземного моря.

В кінці XVIII століття Венеціанська республіка була підкорена наполеонівським військом, а по Кампоформійському миру 1797 році вона була віддана австрійцям. Так закінчилась героїчна історія незалежної держави. Почався період іноземного поневолення, скинутого в 1848 році під час антиавстрійського руху городян, однак, в 1849 році знову відновленого.

В епоху Рісорджіменто, в 1866 році, Венеція, беручи до уваги волевиявлення населення, увійшла до складу об’єднаної італійської держави. На грані XVIII-XIX століть місто пережило певне піднесення, особливо, у сфері культури. Був відновлений порт, почалась індустріалізація Местре, зародились мистецькі міжнародні Бієнале і кінофестивалі.

І сьогодні однією із столиць світового туризму, без сумніву, є яскраве та дивовижне місто на воді - Венеція. Екскурсійні тури по Європі завжди стараються планувати з можливістю відвідати неповторну Венецію. Зі всіх сторін світу у Венеціанську лагуну пливуть мандрівники, щоб доторкнутись до її чарівної магії.Запрошуємо подорожувати разом із нами під опікою св. Христофора — покровителя подорожуючих!

© 2011 - 2017 Христофор-тур
 
 


Партнери
Публікації


Глосарій
Фотогалерея

Туристам
Агенствам


Послуги
 
 Завжди поруч
Христофор-Тур - Facebook