English 
Туристична компанія Христофор-Тур
Life (063) 402 78 22
КиївСтар (096) 583 10 51
МТС (095) 269 01 51
Міський номер (032) 237 30 51

info@xt.lviv.ua
Туристична компанія
Христофор-Тур
Христофор-Тур
   


Раннє бронювання. Болгарія!

Венеція. Італія

Площа Святого Марка

Площа Святого Марка - парадний двір у Серце Венеції. Тут сконцентровані символи релігії (Базиліка), політичної влади (Палац Дожів), і судової влади (Прокурації), культури (Бібліотека Марчіана). А також, від площі відкривається море, яке принесло славу Венеції і її емблемі, крилатому леву. На площі можна нарахувати чотирнадцять левів Святого Марка.

Площа Святого Марка була свідком різноманітних святкових процесій та фестивалів, спектаклів та публічних страт. До самих відомих належать процесія Corpus Domini (лат. Тіло Господнє), яка повторюється кожен рік до сих пір і церемонія вступу на посаду "генерального капітана моря". Не менш відомими були карнавали, коли площа перевтілювалась в велетенську театральну сцену - з биками, возами, тваринами, людьми на ходулях і, звичайно, рядженими.

Про благородство і велич площі беззвучно говорять її камені. В архітектурі використані найкращі матеріали і різноманітні техніки укладання каменю.

Над площею, без всяких сумнівів, домінує грандіозна базиліка. Але розпочнемо розповідь з інших пам’ятників...

Колись, на рубежі VIII-IX віків площу розділяв навпіл канал Ріо Батаріо, засипаний на початку XI століття. В цей час з’явились Старі Прокурації, на цей час ще одноповерхові. До початку другого тисячоліття Палац Дожів був ще укріплений замком, а дзвіниця - сторожовою вежею. Близько 1200 року площу вперше замостили плитками у ялинку (сучасне мощення відноситься до XVIII століття).

В XIV-XV столітті базиліка придбала щипцеподібні закінчення, як цього вимагав готичний стиль цієї епохи. В цьому ж стилі був перероблений Палац Дожів.

Екскурсійні тури. Венеція. Площа Святого Марка Екскурсії.  Венеція. Площа Святого Марка
Площа Сан Марко. Венеція
Венеція. Італія

На початку XVI століття брати Карло звели знамениту Годинникову Вежу (за легендою, зодчих згодом позбавили зору, щоб вони не створили щось таке ж чудове). Годинник показує не тільки час, але й фази місяця, і зодіак, що дозволяло морякам краще спланувати свої поїздки у Європу з врахуванням припливів та відливів.

На місці попередніх, пошкоджених пожежею, Старих Прокурацій збудували нові. В середині XVI століття Яколо Сансовіно, архітектор республіки, спорудив на площі Монетний двір і Бібліотеку Марчіана, а в кінці цього ж століття Вінченцо Скамоцці побудував Нові Прокураці, завершені через пів століття Бальдасаром Лонгеном. А в XIX столітті, по велінню французького імператора, був збудований флігель Наполеона, який завершує архітектурний ансамбль площі Святого Марка.

Дзвіниці (Campanile) досягають 96 метрової висоти. Перед тим, хто вибереться на її верх відкриється неймовірно красива панорама міста і лагуни. В липні 1902 року вона несподівано обвалилась, але уже через десять років була повністю відновлена і прийняла колишні форми.

Навпроти дзвіниці, на початку торгівельної вулиці Мерчерія, стоїть Годинникова вежа (Torre dell'Orologio), збудована в XV столітті (бокові частини і лоджії добавлені пізніше). В центрі вежі - величезний циферблат, над ним - фігурка Мадонни, два лева Святого Марка і два знаменитих "мавра".

Бібліотека Марчіана (Святого Марка) - одне з головних італійських книгосховищ. Крім мільйонів книг, тут зберігаються прекрасні навігаційні мапи, грецькі, латинські і середньовічні рукописи, в тому числі - рукописні книги з дивовижними мініатюрами, наприклад, фламандський часопис Грімані, названий по імені кардинала і богослова XVI століття. Першопочатковий здобуток Бібліотеки Марчіана - внесок Франческо Петрарки, до якого в середині XV століття добавилось збірники рукописів кардинала, грека Віссаріона. В архітектурі Бібліотека поєднує класичну строгість з венеціанською пишністю: два яруси колон в доричному стилі увінчані узорчастим фризом і балюстрадою зі статуй.

В її інтер’єрі - важливі пам’ятники венеціанського маньєризму, наприклад, плафон Зала мудрості. Потрібно також звернути увагу на будинок Монетного двору, побудованого Сансовіно, який з 1905 року став складовою частиною Бібліотеки. Тут чеканили срібні дукати, золоте скудо і пам’ятні медалі Озелла, що мали обіг по усій Європі.

Екскурсійні тури наповнюють це мальовниче місце в Італії подорожуючими з усієї Європи. Зі жвавим потоком туристів у Венеції на площі Сан Марко можуть хіба що поспорити голуби, які почувають себе тут справжніми господарями. Вони спокійно прогулюються або кружляють навкруги величних пам’ятників Венеції та перед фасадом базиліки.


Площа Святого Марка


Запрошуємо подорожувати разом із нами під опікою св. Христофора — покровителя подорожуючих!

© 2011 - 2017 Христофор-тур
 
 


Партнери
Публікації


Глосарій
Фотогалерея

Туристам
Агенствам


Послуги
 
 Завжди поруч
Христофор-Тур - Facebook