English 
Туристична компанія Христофор-Тур
Life (063) 402 78 22
КиївСтар (096) 583 10 51
МТС (095) 269 01 51
Міський номер (032) 237 30 51

info@xt.lviv.ua
Туристична компанія
Христофор-Тур
Христофор-Тур
   


Раннє бронювання. Болгарія!

Венеція. Італія

Палац дожів

Рожева споруда Палацу дожів (Palazzo ducale) - найбільша будівля Венеції. Століттями вона слугувала резиденцією дожів і центром політичної влади, а тепер улюбленою спорудою туристів з Європи для фотографування у Венеції. Тут працювали політичні, адміністративні, суддівські і військові структури, діяла тюрма. Надзвичайно стабільний, на диво для Європи, уряд республіки поєднував у собі критерії монархії (пожиттєвий дожат), аристократії (Сенат нобілів) і демократії (Велика Рада, яка налічувала спочатку тисячу, а згодом дві тисячі членів). Гармонійний баланс цих компонентів особливо дивував на фоні загального політичного розладу на Апеннінах.

В середині палацу покоління художників та скульпторів різних шкіл працювали над увіковіченням у фарбах і камені славних сторінок історії Венеціанської республіки.

Палац дожів стоїть на місці древнього замку-фортеці. Його сучасний вигляд сформувався в XIV-XVI століттях зусиллями цілої плеяди майстрів: Далле Мазенє, П.Ламберті, А.Ріцо, П.Ломбардо.

Туристів у Венеції особливо захоплюють різнобарвні фасади палацу, які порушують усі принципи будівництва: порожнеча внизу і масивна гладь стін наверху. Стіни розділені на три яруси: нижній з широкою стрілчастою аркадою, середній з відкритою лоджією і готичним ажурним орнаментом і верхній - у вигляді гладкої стіни з прекрасним геометричним узором. Чудову композицію завершують нарядні верхні зубці в венеціансько-візантійському стилі.

Екскурсійні тури. Венеція. Палац дожів Екскурсії.  Венеція. Палац дожів
Палац дожів. Венеція
Венеція. Італія

В урочистий і просторий двір палацу веде парадний вхід Порта делла Карта, зведений в 1438 році майстрами із сім’ї Бон в стилі полум’яної готики. Над дверним прорізом - крилатий лев і статуя дожа Франческо Фоскарі. Фасади палацу - в готичному стилі з елементами ренесансу. В північній частині - Арка Фоскарі, напроти якої знаходиться Сходи Гігантів з двома величезними статуями Нептуна і Марса (роботи Сансовіно). В цій же частині палацу дожів підноситься Фасад з годинником.

Сходи Цензорів ведуть до відкритих лоджій другого поверху. Особливо красива лоджія Фоскарі, яка виходить на площу Сан Марко. По золотих сходах (роботи Сансовіно і Скарпаніно) можна піднятись до двох шляхетних поверхів, де знаходяться головні зали та апартаменти дожів. Пишні сходи прикрашені мармуром і вишуканою ліпниною на зводах роботи Александро Вітторіа.

В приміщеннях палацу дожів кипіло різноманітне життя. Можна з легкістю уявити як функціонував державний механізм, відвідавши апартаменти дожів, приймальні, зали ради і магістрів, суддівські зали, а також сумнозвісну темницю Венеції.

На шляхетних поверхах - найважливіші зали. В апартаментах дожа висить велике полотно Лев Святого Марка Карпаччо. Крім цього тут - картини Белліні і сатиричні роботи фламандця Ієроніма Босха.

Вражає своєю величчю Зал Великої Ради (Sala del Maggior Consigio), самий великий в палаці. Колись в ньому на вибори збиралось представницькі збори венеціанської знаті (більше тисячі людей). В глибині залу, над елегантним подіумом, - грандіозне (7x24м) полотно Рай Тінторетто. Прекрасне полотно Апофеоз Венеції Веронезе, а також чудові картини Пальми Молодшого і Бассано, які прославляють перлину Адріатики - Венецію.

В Залі підрахунку голосів (Sala dello Scrutinio) - Страшний Суд Пальми Молодшого і серія портретів всіх дожів, яка починається в Залі Великої Ради. Продовжуючи шлях по Золотих сходах, турист попадає в Зал з чотирма дверима з полотном Дож Грімані, яка схиляє коліна перед алегорією Віри Тиціана і з фрескою Тінторетто, яка відображає заснування Венеції. Екскурсії продовжуються - наступний Зал колегії, де колись приймали послів. Над живописним оздобленням Зали Сенату, довгого і вузького, обробленого деревом, працювали Тінторетто і Пальма Молодший.

За ним - строгий Зал Ради Десяти, де засідав безжальний суд, караючий політичні злочини. На його стінах прекрасні картини, в тому числі шедеври рук Веронезе. Цікавий Зал з буссолою, названий так по ширмі, за якою стоять ящики для доносів (їх називали лев’ячими пащами). Для відвідування туристів відкриті Зал трьох голів, який вибирали на місяць з членів Ради Десяти, Зал державних інквізиторів і Зброярський зал, де зібрана унікальна колекція трофеїв, військової зброї, в тому числі мечі, алебарди, піки, аркебузи, зброя Генріха IV і герцогів Сфорца, а також бронзовий бюст Франческо Морозіні.

Під залом Авогаріа розташовані вісімнадцять тюремних камер, які називаються колодязі, з глухими і голими стінами, а під покрівлею палацу - свинцеві темниці, де в’язні мучились від нестерпної спеки під сонцем Венеції. Екскурсія в пишний Палац Дожів закінчується поруч з Мостом Зітхань.


Міст зітхань - екскурсія у минуле Венеції

Серед знаменитих мостів Венеції особливе зацікавлення у туристів виникає Міст Зітхань (Ponte dei Sospiri). Насправді, в минулому цей міст був роковим переходом між залами Трибуналу і Новими тюрмами, які були побудовані на стику XVi-XVII століть. Будівництво цих тюрем було почато республікою через надзвичайно нездорові умови утримання в’язнів у жахливих темницях палацу.

Міст, отримав таку поетичну назву в XIX столітті, побудували зодчі Антоніо Да Понте і Антоніо Контин. Вимощений з білого істрійського каменю, він складається з двох внутрішніх коридорів, розділених стіною, по яким вели нещасних в’язнів. Опорна арка мосту прикрашена скульптурними масками. Над нею - витончений фриз з двома решітчастими вікнами. Вище розташований барельєф Правосуддя, між двома левами. Але навіть після побудови Нових тюрем, темниці палацу (колодязі на нижньому поверсі та свинцеві під покрівлею) продовжували працювати за призначенням.

Вороги республіки, крім того, часто проходили через тортури у так званій кімнаті мук. Обстановку венеціанських в’язниць барвисто описав в своїх "Спогадах" відомий авантюрист Джакомо Казанова, засуджений за розпусту та святотатство, але примудрився втекти з тюрми в 1756 році.

В’язні, багато з яких були просто жертвами доносів, залишали для нащадків на стінах камер драматичні посилання, які можна оглянути і зараз.


Палац дожів


Запрошуємо подорожувати разом із нами під опікою св. Христофора — покровителя подорожуючих!

© 2011 - 2017 Христофор-тур
 
 


Партнери
Публікації


Глосарій
Фотогалерея

Туристам
Агенствам


Послуги
 
 Завжди поруч
Христофор-Тур - Facebook