English 
Туристична компанія Христофор-Тур
Life (063) 402 78 22
КиївСтар (096) 583 10 51
МТС (095) 269 01 51
Міський номер (032) 237 30 51

info@xt.lviv.ua
Туристична компанія
Христофор-Тур
Христофор-Тур
   


Раннє бронювання. Болгарія!

Венеція. Італія

Базиліка Сан Марко

Частина площі, яка виходить до моря, називають П'яцетта. На ній стоять дві гранітні колони, які були привезені зі Сходу і прикрашені статуєю Святого Феодора, древнього патрона міста, і крилатим левом, вагою майже три тонни.

Екскурсійні тури до Венеції завжди ведуть до базиліки Сан Марко, одній з найважливіших церков християнства, - майже тисячу років. Унікальна споруда, з чотирма тисячами квадратних метрів мозаїк і з понад півсотнею колон, вона з однієї сторони, втілення дивовижного поєднання різних історичних стилів (візантійського, романського, готичного), а з іншого, - вказує на тісний культурний зв’язок Венеції та Сходу. Історія собору почалась в 832 році від першої споруди, яка була призначена для зберігання святині - мощів Євангеліста Марка, вивезених венеціанцями із захопленої мусульманами Олександрії. У Венеції Святий Марко став шануватись як Небесний патрон міста (на заміну Святого Феодора).

В 976 році, під час народного повстання, Палац дожів був спалений, і полум’я перекинулось на сусідню споруду - капелу дожів, яку, до речі, дуже швидко відбудували і освятили знову в 978 році. Сучасна грандіозна будівля, третя по рахунку, була започаткована у 1063 році при дожі Контаріні. Від цього часу базиліка Сан Марко стала релігійним символом Венеції. В цій базиліці в 1177 році примирились Фрідріх Барбаросса та Папа Олександр ІІІ; від неї в 1203 році почався Четвертий хрестовий похід і сюди ж звозили скарби розгромленої Візантії; тут благословляли моряків, які збирались на битву з Генуєю.

Фасад

Чудовий фасад базиліки утворений двома ярусами п’яти арочних аркад. В нижньому ярусі, що виступає вперед, - п’ять величезних порталів, кожен з яких обрамлений барельєфами на теми Священної історії та венеціанських ремесел. Верхній ярус прикрашений готичними щипцями і статуями. В центральній арці - гігантський вітраж, через який світло проникає у внутрішній зал. За балюстрадою - знаменита бронзова квадрига. Робота невідомого майстра, можливо, грецька або римська, IV або III століття до Н.Х., але існує також думка, що вона належить епосі Константина, і навіть - рук самого Лісіппа. У Венецію квадрига була привезена з Константинополя в 1104 році, після грабіжницького Четвертого хрестового походу, і, через півстоліття, встановлена на фасаді собору в знак незалежності республіки.

В 1797 році Наполеон, який увірвався, не дивлячись на нейтралітет, в лагуну, вивіз квадригу в Париж, і встановив її в Тюїльрі. Після падіння Наполеона в 1815 році квадрига повернулась у Венецію (зараз на балюстраді стоїть копія). Фантастичну композицію фасаду завершує п’ятиголова церква. Початкові пологі куполи в XIII столітті були накриті більш високими дерев’яними куполами, оббитими свинцевими листами, і увінчані маківками східної конфігурації і вишуканими хрестами.

В середині храм вражає своїм оздобленням, колонами, арками, блиском мозаїк та пишністю скульптурного декору. Але, першим що причаровує погляд туристів це настил, який нагадує візерунчастий східний килим. Він вимощений з поліхромного мармуру і прикрашений гротесками та зображеннями тварин. Є два варіанти вимостки: одна з однакових плит, а інша з плит різної конфігурації.

Головний вівтар, розташований за високим іконостасом в готичному стилі на якому розп’яття і статуї Апостолів і Святих (скульптури Далле Мазенє). За іконостасом - ківорій, під яким спочивають мощі Святого Марка, і стоїть знаменитий Золотий вівтар (Pla d'Oro), шедевр ювелірного мистецтва. Він нараховує три тисячі коштовних каменів і вісімдесят емалевих плиток, обрамлений готичною рамою та має автограф Бонінсені, який радикально переробив роботи візантійських майстрів.

Вівтар, замовлений в кінці X століття в Константинополі, на протязі наступних століть безперервно прикрашався дорогими оздобами, а його кінцеве перевтілення відбулося при дожі Андреа Дандоло. Ківорій над Золотим вівтарем підтримують чотири алебастрові колони. На них вирізьблені рельєфи з сюжетами Священної історії.

Скарбниця Святого Марка, в яку входять найцінніші реліквії, ікони і одяг, зараз зберігаються в одній з кутових веж Палацу дожів, зримо свідчать про східні коріння венеціанської культури та мистецтва.

Мозаїки

Головна окраса інтер’єру базиліки Святого Марка - це чудові та неповторні мозаїки, які уже на протязі століть виблискують своїми яскравими барвами і причаровують погляди туристів з Європи та інших частин світу. Мозаїки базиліки - це праця колективних та невідомих майстрів. Одна із найчудовіших мозаїчних картин - мозаїка в арці зі Страстями, зі сценами розп’яття і воскресіння.

Другий шедевр - мозаїка з ілюстраціями сцен Створення світу з Книги Буття. В інтер'єрі собору слід звернути увагу і на прославлений образ Нікопейської Божої Матері, роботи грецьких майстрів у X столітті, оздоблена коштовним камінням, в золотій оправі з клеймами; що була вивезена з Константинополя в 1204 році. Ця ікона стала емблемою морських тріумфів республіки.


Базиліка Сан Марко


Запрошуємо подорожувати разом із нами під опікою св. Христофора — покровителя подорожуючих!

© 2011 - 2017 Христофор-тур
 
 


Партнери
Публікації


Глосарій
Фотогалерея

Туристам
Агенствам


Послуги
 
 Завжди поруч
Христофор-Тур - Facebook