English 
Туристична компанія Христофор-Тур
Life (063) 402 78 22
КиївСтар (096) 583 10 51
МТС (095) 269 01 51
Міський номер (032) 237 30 51

info@xt.lviv.ua
Туристична компанія
Христофор-Тур
Христофор-Тур
   


Туристам


2014.07.14

Як правильно відпочивати?

Вчимось відпочивати правильно: корисні поради медиків, спеціалістів та науковців.
Як правильно відпочивати?Відпустка - найкращі дні для туриста. Довгоочікуваний відпочинок закріплює цінність щоденного та щонедільного відпочинку. Відпустку потрібно використати з максимальною користю для здоров’я. Адже ціль відпочинку - це відновлення фізичних ресурсів, психічних та емоціональних сил; необхідність звільнитись від навантажень, пов’язаних з виконанням трудової діяльності та отримання естетичної насолоди від перебування на природі, на морі, у горах.

На людину, яка постійно проживає і працює в місті, впливають усі негативні фактори урбанізації: підвищений шум, забруднення повітря, води, землі, віддаленість від природи, пришвидшений ритм життя, постійні стреси. Володіючи здатністю пристосовуватись до зміни навколишнього середовища, людина може виробити певну стійкість по відношенню до цих факторів, але досягається це ціною великого фізичного та психологічного навантаження, що рано чи пізно призводить до виснаження організму та порушення здоров’я.

Тому перебування під час відпустки на природі чи на морі важлива умова вдалого відпочинку та джерело позитивних емоцій. Туристів манять просторі степи, затишок лісів, велич гір, краса озер та рік. Як приємно в легкому літньому одязі відчути прохолодний порив вітру. Свіже повітря без пилу та газів, насичене киснем, озоном та фітонцидами. Ні одні найсучасніші ліки не зможуть викликати такі сприятливі зміни в обміні речовин організму, як лікувальний вплив природних факторів.

Активний відпочинок це правильно! Як правильно відпочити на природі
Активний відпочинок - це правильно!
Відпочинок на природі - це корисно!


Вид відпочинку під час відпустки потрібно вибрати відповідно до своїх можливостей - стан здоров’я, вік, характер вашої роботи, інтереси сім’ї...

За два-три місяці до початку відпустки потрібно добре подумати: де, коли і як відпочити. Необхідно все своєчасно підготовити для приємного, змістовного та комфортного відпочинку. До відому туристів: раннє бронювання турів, пансіонатів та готелів - значно знижує витрати на відпочинок!

Важко запропонувати універсальний варіант відпочинку. Що підходить для одних, не годиться для інших; що корисно для молодого, неприйнятно для літньої людини; що подобається городянину, не до смаку сільському жителю. Але в любому випадку відпочинок повинен сприяти гармонійному розвитку людини, прояву його творчих здібностей.

Організація правильного відпочинку вимагає зміни обстановки. Так, для працівників розумової праці корисний активний відпочинок. У більшості своїй вони змушені вести малорухливий спосіб життя протягом усього року і у відпустці прагнуть компенсувати цей недолік. Такі люди надають перевагу активному туризму, рухливим та спортивним іграм, лижному спорту, плаванню, велосипедному туризму і т.п. Трудова діяльність робочих, пов'язана з фізичними навантаженнями, нервовим напруженням, в умовах сильного скупчення людей, виробничого шуму викликає потребу в спокої та тиші. Риболовля, охота, відпочинок у горах, відпочинок на озері, піші прогулянки у лісі - це саме те, що потрібно їм для вдалого відпочинку.

Однак працівникам розумової праці слід враховувати, якщо їх професійна діяльність викликає бурхливе емоційне навантаження, то слід вибрати відпочинок в спокійній обстановці. І навпаки, якщо робота має монотонний характер, відпочинок бажано обрати більш активним. Для людей, чия професійна діяльність не відрізняється цими крайніми ознаками, корисно чергувати активний відпочинок з пасивним (читання, гра в шашки, шахи, відвідування фестивалів та концертів...).

Туризм - універсальний засіб активного відпочинку для людей розумової і фізичної праці. Однак, плануючи час і місце відпочинку, необхідно враховувати стан свого здоров'я і фізичну підготовленість організму. Переміщення з холодного клімату в теплий (або навпаки) нерідко веде до виникнення застуди. Вплив погоди на організм сильніше виявляється у віддалених від моря районах і значно слабкіше - в прибережних. Зниження атмосферного тиску у поєднанні з підвищенням температури повітря викликає зниження вмісту калію в серцевому м'язі, що впливає на стан сердечників. Гіпертонікам слід враховувати, що в літній сезон, відбувається перерозподіл крові від внутрішніх органів до шкірних покривів, тому артеріальний тиск стає дещо нижче, ніж взимку. Для літніх людей відпочинок на морі краще обирати у період: травень-червень та вересень-жовтень, коли немає великої спеки.

Відпочинок в зимовий час анітрохи не поступається літньому. Особливо рекомендується він тим, хто має надмірну вагу. Активний відпочинок на морозі викликає велику тепловіддачу, охолодження організму підвищує обмін речовин і тим самим призводить до втрати зайвої ваги. Гірськолижний відпочинок: катання на лижах, сноубордах, санках, ковзанах, прогулянки на свіжому повітрі зміцнюють органи дихання, кровообігу, нервову систему. До того ж взимку повітря на 15% багатше киснем, ніж влітку.

Туристам на замітку. Активний туризм - потребує помірного підходу. На превеликий жаль, деякі туристи з перших днів відпустки стараються отримати якомога більше від відпочинку: більше чим потрібно засмагають на сонці, багато купаються у морі, різко збільшують час прогулянок та заняттям спорту, занурюються в безкінечні розваги. Результат такого бурхливого початку відпочинку: головні болі, поганий сон, сонячні опіки, зменшення апетиту. Шановні туристи дотримуйтесь поступового збільшення фізичних навантажень!


Найкращим свідченням того, що відпочинок приносить користь і виправдовує покладені на нього надії, є хороше самопочуття, міцний сон, здоровий апетит, життєрадісність і відчуття бадьорості!

Христофор-тур
 
 


Партнери
Публікації


Глосарій
Фотогалерея

Туристам
Агенствам


Послуги
 
 Завжди поруч
Христофор-Тур - Facebook