English 
Туристична компанія Христофор-Тур
Life (063) 402 78 22
КиївСтар (096) 583 10 51
МТС (095) 269 01 51
Міський номер (032) 237 30 51

info@xt.lviv.ua
Туристична компанія
Христофор-Тур
Христофор-Тур
   Глосарій туриста
Б

Багажна квитанція (багажний квиток) - офіційний документ авіакомпанії, що видається туристу при реєстрації багажу. Багажна квитанція - підтверджує, що авіакомпанія бере на себе відповідальність за перевезення цього багажу та видачу його подорожуючому після закінчення перевезення.

База відпочинку - рекреаційне підприємство, місце облаштоване для відпочинку та обслуговування відпочиваючих.

Бази вихідного дня - різновид баз відпочинку. Пропонують комплекс послуг культурно-масового, спортивного та іншого спрямування, високий рівень обслуговування, харчування, індивідуальний комфорт туристів. Бази можуть мати у своєму розпорядженні: басейни, пляжі, пункти прокату спортивного інвентарю, човнів і катерів.

Базова модель рекреаційної системи - рекреаційна система у вигляді моделі, до якої входять взаємопов'язані підгрупи: природний, культурний та історичний потенціал місцевості, туристи та відпочиваючі, обслуговуючий персонал, туристична інфраструктура, органи управління. Цільова функція рекреаційної системи - максимальне задоволення туристичних потреб та обслуговування відпочиваючих.

Балунінг - прогулянки, катання та подорож туристів на повітряних кулях (теплових аеростатах, теплових повітряних кулях).

Бальнеологія - розділ медицини, що вивчає мінеральні води та джерела їх лікувальні властивості, класифікацію мінеральних речовин, критерії оздоровчого терапевтичного впливу на організм людини при різних захворюваннях.

Бальнеологічні ресурси - запаси природних лікувальних грязей (пелоїди), природних мінеральних та термальних джерел у межах певної країни (території).

Бальнеогрязевий курорт
- лікувальний курорт, де у якості головних лікувальних методів використовуються лікувальні властивості природних мінеральних джерел, лікувальні грязі та унікальний клімат.

Бальнеотерапія - методи лікування, профілактика та відновлення порушених функцій організму природними джерелами та штучно приготовленими мінеральними водами на спеціалізованих лікувальних курортах.

Бархан - нанесена вітром материкова дюна у пустелі. Висота найвищої піщаної дюни у світі - 383м.

Басбі - молодший службовець ресторану, бару у готелі (розлив води, прибирання столів, заміна попільничок і т. д.).

Безмитне ввезення - пропуск для перевезення через митний кордон певної країни товарів без обкладання їх ввізним митом. Зазвичай безмитно пропускаються предмети індивідуального користування туриста в розумних межах, що не є предметом торгового обігу.

Безповоротне квотування
- зобов'язання туроператора і засобів розміщення, згідно з якими засіб розміщення (готель) передає туроператору право на реалізацію квоти на період дії договору. При цьому туроператор оплачує повну вартість квоти незалежно від фактичної кількості розміщених туристів, а об'єкт розміщення зобов'язується надати повний комплекс обумовлених у договорі послуг без права зупинки продажу.

Безпосадочні рейси - рейси, при якому літак не робить проміжних посадок впродовж всього шляху слідування від пункту вильоту до пункту призначення.

Белмен - службовець у готелі, який підносить багаж і виконує дрібні доручення відпочиваючих у готелі туристів та гостей.

Берегове обслуговування - сукупність додаткових послуг (екскурсії, театральні вистави і т.д.), що надаються подорожуючим учасникам круїзу в портах заходу круїзного судна в період його стоянки.

Бермудський план (англійський сніданок) - метод надання готельних послуг, при якому ціна включає сніданок та проживання у номері готелю. Найчастіше харчування організоване за типом шведського столу і складається з фруктового соку, вівсяної каші чи мюслів, яєчні чи омлет із шинкою, грінок, масла, джему і кави чи чаю.

Бізнес-тур - тип подорожі, який додатково включає усе необхідне для ділових людей і вимагає особливого сервісу, наприклад, кімнату для переговорів, послуг секретарів, комп'ютер, Інтернет...

Біоклімат - кліматичні особливості, які впливають на живі істоти, в тому числі і на туриста в певній кліматичній зоні.

Біосферний заповідник - спеціальні території, що відповідно охороняються, для збереження і розвитку певного генофонду біосфери типової природної зони, проведення науково-дослідних, екологічних та ландшафтних робіт, збереження культурної спадщини.

Біотичні ресурси рекреації і туризму - ресурси живої природи, придатні для організації відпочинку, оздоровлення і туризму. До біотичних ресурсів належать ресурси рослинного і тваринного світу: ліси, степи, луки, дикорослі лікарські рослини та їстівні гриби, мисливська фауна та рибальська іхтіофауна.

Благоустрій - сукупність робіт з інженерної підготовки території для зручного відпочинку людей - влаштування доріг, розвитку комунікаційних мереж і спорудження водопостачання, каналізації, енергопостачання та ін; покращення мікроклімату, охороні від забруднення повітряного басейну, відкритих водойм і ґрунту, санітарного очищення, зниження шуму... Благоустрій здійснюється з метою приведення тієї чи іншої території у стан, придатний для відпочинку та нормального використання за призначенням, створення здорових, зручних і культурних умов перебування у зоні відпочинку.

Ближній туризм - піші прогулянки по прилеглим територіям курорту.

Блок-чартер - оренда певної частини транспортного засобу на один або декілька регулярних рейсів. Орендуючи певну кількість місць літака, замовник платить ціну за цілий блок, яка не залежить від наповненості блоку місць подорожуючими.

Бонусна система авіакомпаній - система премій та знижок для клієнтів конкретної авіакомпанії за досягнення встановлених показників кількості та тривалості польотів, льотних годин і т.д.

Ботель - база відпочинку, призначена для цілорічного або сезонного функціонування, на зразок турбази на березі річки, озера або моря. Ботель - невеликий готель на воді (не плаваючий), під який може використовуватися відповідним чином обладнане судно. Ботель складається з розташованих спеціалізованих пристроїв технічного обслуговування плавзасобів, житлових, готельних корпусів, де передбачено культурно-побутове обслуговування туристів на високому рівні. Ботель надає всі умови для заняття всілякими активними видами водного спорту (байдарки, парусники, дайвінг...). Різновидом ботелів є: літні туристські містечки або бази - містечки відпочинку - в Німеччині, флотелі - в Іспанії і Югославії, центри водного туризму і водні станції - в Польщі, порти задоволень - у Франції.

Ботокемпінг - сезонне готельне рекреаційне підприємство типу кемпінгу зі спорудами та засобами для технічного обслуговування плавзасобів та пристроїв для їх ремонту. Знаходиться на березі річки або іншої водойми і розміщується в проміжних пунктах лінійних водних туристичних маршрутів.

Бранч - (brunch, поєднанням двох англійських слів breakfast і lunch) прийом їжі за часом після сніданку, але до обіду, який замінює і сніданок, і обід. Поширений в Європі серед туристів та ділових людей, які, в силу своєї зайнятості, не можуть дозволити собі перериватися на сніданок, ланч і обід. Бранч складають гарячі легкі страви, часто в меню бранча входить вино.

Бриз - вітер на берегах морів, великих озер та водоймищ, що змінює напрямок в протилежному напрямку двічі на добу. Вдень вони дмуть з водної поверхні на суходіл, вночі - навпаки.

Бронювання - попереднє закріплення за певним туристом (пасажиром) номерів у готелях або місць на транспортних засобах, квитків у культурно-видовищні установи на певну дату.

© 2011-2017 Христофор-тур
 
 


Партнери
Публікації


Глосарій
Фотогалерея

Туристам
Агенствам


Послуги
 
 Завжди поруч
Христофор-Тур - Facebook