English 
Туристична компанія Христофор-Тур
Life (063) 402 78 22
КиївСтар (096) 583 10 51
МТС (095) 269 01 51
Міський номер (032) 237 30 51

info@xt.lviv.ua
Туристична компанія
Христофор-Тур
Христофор-Тур
   Глосарій туриста
А

Аборигени (тубільці, корінний народ) - місцева популяція, етносу чи нації, яка споконвічно населяла певну конкретну територію чи країну, що проживає в ній здавна, на противагу новому прибулому населенню - переселенцям. Має унікальну соціальну систему цінностей відмінну від прийшлих-панівних популяцій, етносів і націй.

Аванс - грошова сума, що видається вперед в рахунок майбутнього платежу при купівлі туру чи іншої послуги у сфері туризму. Видається представнику туристичної фірми, туроператора до укладення угоди. Бажано закріплювати акт передачі не простою розпискою, а спеціальною авансовою угодою, де вказуються умови передачі грошей та умови повернення, якщо одна із сторін не виконала свої зобов'язання. Якщо угода не здійсниться з вини туристичної фірми, уклавши авансову угоду, він поверне зазначену суму грошей. Розмір авансу, терміни виплат та порядок погашення визначаються угодами між сторонами. У туристичній практиці авансом сплачується частина майбутньої ціни туру чи будь-якої іншої послуги, що становить 10-25% її загального вартості.

Авіатариф - вартість перевезення одного пасажира-туриста на літаку на певну відстань. Авіатарифи міжнародних перевезень розрізняють: індивідуальні авіатарифи, групові, звичайні та спеціальні.

Авіатариф звичайний - повний тариф, що діє на даній ділянці чи певному туристичному напрямку в сезон «пік». У практиці міжнародних авіаперевезень в залежності від класу перевезення поділяють авіатарифи звичайні: першого та економічного (туристичного) класу.

Авіатариф спеціальний - авіатариф, що передбачає пільгову ціну пасажиру-туристу при умові дотримання ним певних вимог (наприклад, продаж авіаквитка по пільговій ціні одночасно з купівлею інших туристичних послуг).

Автомобільна асистенція - страховий поліс подорожуючого про відповідальність за життя та здоров'я автотуриста та інших осіб на території іншої країни. Автомобільна асистенція - обов'язковий документ для відкриття візи в посольстві обраної країни. Автомобільна асистенція буває двох типів, має поширення на дві зони: 1. Європа (включаючи азіатську частину Туреччини та Ізраїль); 2. інші країни світу (страхова компанія, що продала автомобільну асистенцію туристу, гарантує врегулювання усіх конфліктів і виплату можливих збитків, спричинених автотуристам та іншим особам під час дорожньо-транспортної пригоди під час подорожі, оплату лікування та реабілітації, а при необхідності - відправку до країни свого постійного проживання, якщо трапився нещасний випадок.

Автомобільний туризм (автотуризм). Популярний вид відпочинку, подорож з використанням автомобільного транспорту по основній частині маршруту. Подорожуючи на власному автомобілі або збираючись невеликою групою з декількох автомобілів, туристи найчастіше не вдаються до послуг організаторів туризму.

Автопоїзд - колона, що складається двох та більше транспортних засобів (автобусів), що перевозить туристичні групи згідно із наперед затвердженим маршрутом руху.

Автостоп - різновид неорганізованого, в певній мірі, екстремального туризму з використанням в якості засобів пересування по території країни попутного транспорту, найчастіше автомобілів, безкоштовно або за невелику платню.

Агентські (конфіденційні) тарифи - ціни на готельні послуги, що надаються для реалізації турагенту чи туристичній фірмі та виражаються у вигляді певних процентних знижок від опублікованих загальних тарифів.

Агентський договір - вид договірних відносин у туристичній діяльності, згідно з яким одна сторона (агент) зобов’язується за винагороду здійснити за дорученням іншої сторони (принципала) юридичні чи інші дії від свого імені, але за рахунок принципала. Щодо угоди, укладеної агентом з третьою особою від імені та за рахунок принципала, права і обов'язки виникають безпосередньо у принципала. В туристичній діяльності в якості принципала виступає туроператор, а в якості агента - турагент.

Агломерація рекреаційна - взаємообумовлене поєднання населених пунктів, що розвиваються на певній туристичній території на основі спільності використання рекреаційних ресурсів та туристичної інфраструктури, об'єднаних між собою багатосторонніми зв'язками в територіально-господарську систему.

Адаптація - пристосування подорожуючого до певних кліматичних умов в країні перебування, процес пристосування до мінливих умов зовнішнього середовища, наприклад, в екзотичних країнах.

Аеропорт - складається з будівель авіа терміналів (пасажирських аеровокзалів і вантажних терміналів, куди прибувають і звідки відправляються пасажири, туристи, вантажі), злітно-посадочної смуги (ЗПС) і льотного поля, споруд, що забезпечують роботу аеропорту, літаків і обслуговування пасажирів, туристів, вантажів (у тому числі ремонтні заводи, склади, ангари).

Аеротерапія - застосування з профілактичною та лікувальною метою чистого повітря на різноманітних оздоровчих та лікувальних курортах. Аеротерапія поліпшує нервову регуляцію і збагачує організм киснем; застосовується у вигляді повітряних ванн (теплих, прохолодних чи холодних), які, залежно від потреби, можуть тривати від 5 хв. до 3 год. Друга форма аеротерапії - тривале перебування одягненої людини на відкритому свіжому повітрі (включаючи нічний сон). Зазвичай лікувальний ефект аеротерапії поєднують з тривалим ходінням та рухливими іграми. Застосування аеротерапії дає добрі результати при лікуванні туберкульозу, гіпертонічної хвороби, неврозів та загартовує організм.

Аерофітотерапія - вдихання свіжого повітря, насиченого лікувальними летучими речовинами, що виділяються рослинами. Дуже ефективний науково обґрунтований напрямок традиційної медицини, що використовується для профілактики та лікування різних захворювань. Аерофітотерапія найчастіше застосовується для лікування та профілактики захворювань органів дихання. Під час кипіння суміші лікувальних трав’яних настоїв та ефірних олій утворюється водяна пара, насичена цілющими лікувальними природними компонентам, які зумовлюють багатофакторний вплив на організм людини.

Акліматизація - процес пристосування організму людини чи туриста до нових, незвичних змін в навколишньому середовищі, часто при різкій зміні висоти, широти, температури або клімату. Акліматизація зазвичай відбувається за короткий час.

Аквізитор - співробітник або агент транспортних чи страхових підприємств і закладів, який залучає нових клієнтів та відповідає за аквізицію іноземних туристів, нових вантажів до страхування.

Аквізиція - залучення страховиком чи страховим посередником укладати нові договори страхування з новими іноземними туристами до країни.

Активні туристи - різнорідна група людей-туристів, що об'єднує представників різних соціальних прошарків і характеризується середнім рівнем прибутків. Ця категорія туристів виділяється своєю туристичною активністю і надає перевагу новим мандрівкам у межах своєї країни або систематично подорожують, відкриваючи нові міста Європи та Світу.

Активний туризм - вид подорожі, пов'язаний з активними способами пересування по туристичному маршруту: пішки, на велосипеді, на лижах, на конях, що звершується подорожуючими в рекреаційних зонах. Часто активний туризм переслідує спортивні цілі.

Альпінізм (високогірний туризм) - вид спорту, метою ставить сходження на природні та штучні скелі, зокрема на важкодоступні гірські вершини, льодовики тощо. Сходження в залежності від складності і протяжності туристичного маршруту може тривати від декількох годин, до декількох днів, тижнів і навіть місяців.

Американський план - готельний тариф, що включає в себе вартість розміщення в готелі та триразового харчування.

Англійський сніданок - повний сніданок, зазвичай містить у собі фруктовий сік, вівсяну кашу, яєчню з шинкою, грінки, тости, масло, джем і каву або чай.

Ануляція (ануляція подорожі) - відміна туристичної поїздки туроператором чи турагентом, або відмова від поїздки (у письмовому вигляді) туриста, умовами які обумовлюються в договорі з туристичною фірмою.

Ануляційні терміни - кількість календарних днів до дати заїзду чи туру, при дотриманні яких ануляції вважаються своєчасними.

Ануляційний штраф - сума, що виплачується туроператором засобу розміщення (готель, пансіонат) у разі порушення ануляційних термінів.

Апартаменти - тип номерів у готелях, де дві та більше кімнат, що за своїм оформленням наближені до виду сучасних квартир, включаючи місця для приготування їжі (вартість харчування зазвичай не включається у вартість номера). Телевізор, душ, кондиціонер, холодильник - все як в стандартних номерах. Апартаменти розраховані на одночасне проживання до 12 людей. Плата за апартаменти не залежить від кількості туристів які там проживають. Оплачується вартість за номер апартаменту.

Апарт-готель - готель, номери в якому складаються виключно з апартаментів (номерів квартирного типу) та повним спектром готельних послуг.

Апгрейд - надання туристу послуги розміщення (номера в готелі) з підвищенням категорії без стягнення з подорожуючого додаткової плати.

Арктичний пояс - самий північний географічний пояс на Землі, де панує клімат постійного морозу з температурами майже завжди нижче 0°С.

Археологічні екскурсії - екскурсії у місця з давньою історією, побудовані на показі речових історичних джерел - пам’яток далекого минулого, виявлених на місцях розкопок древніх поселень, поховань, городищ тощо (наприклад, екскурсії у Рим до Колізею, грецькими античними містами чи поселеннями в Македонії з показом історичних розкопок).

Археологічні музеї - це самостійний вид музеїв історичного профілю, що збирають, зберігають, вивчають і експонують предмети для огляду туристами. Археологічні музеї - мають історичну цінність, їхні збірки комплектуються з пам’яток матеріальної культури від найдавніших часів до середньовіччя, виявлені під час археологічних досліджень.

Археологічні туристичні ресурси - пам'ятки археології (залишки давніх поселень, замкових мурів чи інших матеріальних об'єктів, місця давніх поховань, наскальні малюнки, давні високо художні та цінні речі тощо). Археологічні туристичні ресурси мають високу привабливість і можуть використовуватися для задоволення рекреаційно-туристичних потреб.

Архітектурні музеї - це профільний тип музеїв, що зберігають та популяризують творіння людських рук, пов’язані з давньою історією і різноманітною практикою та стилями архітектури.

© 2011-2017 Христофор-тур
 
 


Партнери
Публікації


Глосарій
Фотогалерея

Туристам
Агенствам


Послуги
 
 Завжди поруч
Христофор-Тур - Facebook